Sugatsune Aluminum Handle
Hover over image to zoom in
Shown in Nickel
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 2.76 in (70 mm) |
| Diameter | 12 x 8 mm |
| Finish | Satin Gold |
| Length | Overall Length: 3.07 in (78 mm) |
| Material | Aluminum Alloy |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M4 Machine screw |
| Product Weight | .04 lbs per piece |
| Projection | 1.1 in (28 mm) |
| Type | Bar Oval |