Sugatsune S/S 316 Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 3.5 in (88.9 mm) |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Diameter | 12 x 5 mm |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 3.7 in (93.9 mm) |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel #6-32 X 1 Machine screw |
| Product Weight | .13 lbs per piece |
| Projection | 1.18 in (30 mm) |
| Type | Bar Oval |