Sugatsune 8-17/64" Long Stainless Steel Lid Stay
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 2 |
| Finish | Satin |
| Height | 1.57 in (40 mm) |
| Length | 8.27 in (210 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.5 mm self tapping screw |
| Notes | For use with: Downward-opening flap doors |
| Product Weight | .18 lbs per piece |
| Width | 1.18 in (30 mm) |