Sugatsune S.S. Hatch Pull
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 2 | REACH 240 5/30/24 |
| Depth | Depth of Item when open: 2.17 in (55 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 5.31 in (135 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.5 X 25 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Product Weight | .19 lbs per piece |
| Type | Hatch |
| Width | 0.98 in (25 mm) |