Sugatsune 316 Stainless Steel Hasp Weld-On Type
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 0.81 in (20.6 mm) |
| Finish | Electro Polished |
| Height | 1.5 in (38.1 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Product Weight | .24 lbs per piece |
| Type | Locking Eye | Weld-on |
| Width | 3.5 in (88.9 mm) |