Sugatsune Stainless Steel Hasp-50
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 0.87 in (22 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 0.88 in (22.3 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 2.5 x 12.7 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Notes | Installation Type: Screw on - Flathead |
| Product Weight | .05 lbs per piece |
| Type | Locking Eye |
| Width | 1.97 in (50 mm) |