Sugatsune Stainless Steel Hasp-100
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 1.27 in (32.2 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 1.4 in (35.5 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.5 x 20 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Notes | Installation Type: Screw on - Flathead |
| Product Weight | .26 lbs per piece |
| Type | Locking Eye |
| Width | 3.94 in (100 mm) |