Sugatsune Stainless Steel Hanger
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 2 |
| Dynamic Load Rating | 6.61 lbs (3 kg) |
| Finish | Satin |
| Height | 7.72 in (196 mm) |
| Length | 13.23 in (336 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.5 x 20 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Product Weight | .38 lbs per piece |
| Width | 1.06 in (27 mm) |