Sugatsune Stainless Steel Hanger | HM-250/Y Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Dynamic Load Rating | 6.61 lbs (3 kg) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.06 in (27 mm) |
| Length | 9.72 in (247 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.5 x 20 mm Stainless Steel |
| Product Weight | .4 lbs per piece |
| Width | 2.44 in (62 mm) |