Sugatsune Flush Pull
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | REACH 240 6/17/24 | RoHS 3 |
| Depth | 1.06 in (26.8 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 2.46 in (62.4 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | M4 X 8 Stainless Steel Machine screw |
| Product Weight | .57 lbs per piece |
| Type | Recessed Pull |
| Width | 6.3 in (160 mm) |