Sugatsune Flush Pull (S/S Cup)
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 2 |
| Depth | 0.75 in (19 mm) |
| Finish | Satin (S) |
| Height | 1.61 in (41 mm) |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | M4 X 8, M4 X 15 Stainless Steel Machine screw |
| Notes | Can be used both for Wood and Sheet metal |
| Product Weight | .23 lbs per piece |
| Type | Recessed Pull |
| Width | 4.49 in (114 mm) |