Sugatsune Tabletop Piano Hinge | HG-MH400BR Series
Hover over image to zoom in
Shown in Silver
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 2.76 in (70 mm) |
| Finish | Brown |
| Height | 0.52 in (13.2 mm) |
| Hole Info | Holes: 8 |
| Material | Aluminum/304 Stainless Steel (Pin) |
| Mounting Hardware | 4mm screw |
| Notes | Knuckles: 3 |
| Product Weight | .1 lbs per piece |
| Required Accessories | Not a load bearing hinge, requires secondary support |
| Width | 15.75 in (400 mm) |