Sugatsune S/S 316 Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 4 in (101.6 mm) |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Diameter | 7 x 14 mm |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 4.28 in (108.6 mm) |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel #8-32 X 1 Self tapping screw |
| Notes | Ideal for harsh and high corrosive environments |
| Product Weight | .26 lbs per piece |
| Projection | 1.26 in (32 mm) |
| Type | Bar Oval |