Sugatsune S/S Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 9.84 in (250 mm) |
| Certification | RoHS 3 |
| Diameter | 14 mm |
| Finish | Mirror |
| Length | Overall Length: 10.16 in (258 mm) |
| Material | 303 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Steel M5 X 28 Screw |
| Product Weight | .62 lbs per piece |
| Projection | 1.97 in (50 mm) |
| Type | Bar Oval |