Sugatsune S/S Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 5.91 in (150 mm) |
| Certification | RoHS 3 |
| Diameter | 14 mm |
| Finish | Mirror |
| Length | Overall Length: 6.22 in (158 mm) |
| Material | 303 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel 4 x 20 mm Screw |
| Product Weight | .42 lbs per piece |
| Projection | 1.97 in (50 mm) |
| Type | Bar Oval |