Sugatsune S/S Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 3.62 in (92 mm) |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Diameter | 14 x 8 mm |
| Finish | Mirror |
| Length | Overall Length: 3.94 in (100 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M5 X 28 Machine screw |
| Product Weight | .23 lbs per piece |
| Projection | 1.26 in (32 mm) |
| Type | Bar Oval |