Sugatsune Towel Rack 17-3/4"
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Depth | 9.84 in (250 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 0.79 in (20 mm) |
| Includes | Supplied with screws, brackets, plastic expansion anchors and allen key |
| Material | 303/304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | M8 X 85 mm Steel Hanger bolt, Expansion Anchor, |
| Product Weight | 3.14 lbs per piece |
| Type | Towel Rack |
| Width | 18.5 in (470 mm) |