Sugatsune Towel Rack 19-7/8"
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Depth | 3.94 in (100 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 0.71 in (18 mm) |
| Includes | Supplied with screws, brackets, plastic expansion anchors and allen key |
| Material | 303/304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 4 x 40 mm Steel Self tapping screw, Expansion Anchor |
| Product Weight | 1.71 lbs per piece |
| Type | Towel Rack |
| Width | 20.39 in (518 mm) |