Sugatsune Sliding Stainless Steel Door Handle | DSI-3010-40 Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 0.24 in (6 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.57 in (40 mm) |
| Includes | Sold as a set, Each set includes 2 metal handles |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Notes | Contemporary |
| Product Weight | .18 lbs per set |
| Type | Round | Back-to-Back Option |
| Width | 1.57 in (40 mm) |