Sugatsune Stainless Steel Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 5.04 in (128 mm) |
| Certification | RoHS 3 |
| Diameter | 6 mm |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 6.22 in (158 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M4 X 25 Machine screw |
| Notes | Contemporary | Designed for use as a cabinet handle, and back-to back mounting is unavailable for this model. |
| Product Weight | .34 lbs per piece |
| Projection | 1.57 in (40 mm) |
| Type | Bar Rectangle |