Sugatsune Soap Holder/Shelf
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Finish | Satin |
| Height | 0.71 in (18 mm) |
| Includes | 2 posts included-posts can be attached anywhere along shelf edge | Supplied with screws, brackets, plastic expansion anchors and allen key |
| Length | 9.29 in (236 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 4.6 X 40 mm Steel Self tapping screw, Expansion Anchor,Bushings |
| Notes | Not designed for drywall installation |
| Product Weight | .93 lbs per piece |
| Width | 9.29 in (236 mm) |