Sugatsune S/S Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 3.35 in (85 mm) |
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Diameter | 10 x 5 mm |
| Finish | Mirror |
| Length | Overall Length: 3.54 in (90 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M3 X 28 Machine screw |
| Product Weight | .08 lbs per piece |
| Projection | 0.91 in (23 mm) |
| Type | Bar Oval |