Sugatsune Stainless Steel Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 23.31 in (592 mm) |
| Certification | RoHS 3 |
| Diameter | 14 mm |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 23.86 in (606 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M4 X 28 Screw |
| Notes | Contemporary |
| Product Weight | .42 lbs per piece |
| Projection | 1.38 in (35 mm) |
| Type | Bar Round | Mitered Corner Bar Pull |