Sugatsune Stainless Steel Barrel Bolt | BS-90 Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Depth | 0.65 in (16.5 mm) |
| Diameter | Bar/Bolt Diameter: 0.28 in (7 mm) |
| Finish | Satin |
| Height | 1.42 in (36 mm) |
| Includes | Supplied with mortise and surface strike |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.1x16 Stainless Steel Screw |
| Product Weight | .19 lbs per piece |
| Width | 4.96 in (126 mm) |