1" Square Flange Clear Anodized Single Channel Aluminum Tubing for 1/4" Panel 8' Length
Hover over image to zoom in
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Finish | Clear Anodized |
| Indoor Outdoor Use | Indoor/Outdoor |
| Length | 8' |
| Material | Aluminum, 6063 T5 Alloy |
| Notes | Single Channel, Fits 1/4" Material |
| Product Weight | 1.84 lbs per length |
| Style | Square |
| Thickness | .044" Wall Thickness |
| Type | Aluminum Tubing |
| Width | 1" |
| Works With | All F Series 1" Tubing Connectors & Accessories |