Sugatsune Folding Ring Pull
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 | REACH 240 6/17/24 |
| Depth | Depth of Item when closed: 0.39 in (10 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 2.36 in (60 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel Screw,3.5 mm self tapping screw |
| Notes | Low profile design | Spring loaded-snaps flat to stay out of the way and limit rattling when not in use |
| Product Weight | .1 lbs per piece |
| Type | Folding Ring | Spring Loaded |
| Width | 1.97 in (50 mm) |