Sugatsune S/S Handle Cc=192 L=214
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 7.56 in (192 mm) |
| Diameter | 22 x 14 mm |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 8.43 in (214 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel, Aluminum |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M4 X 25 Pan Head Machine Screw |
| Notes | Contemporary | Designed for use as a cabinet handle, and back-to back mounting is unavailable for this model. |
| Product Weight | .4 lbs per piece |
| Projection | 1.61 in (41 mm) |
| Type | Bar Oval |