Sugatsune 7020, Stainless Steel Handle
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Center To Center | 12.6 in (320 mm) |
| Certification | RoHS 3 |
| Diameter | 14 mm |
| Finish | Satin |
| Length | Overall Length: 15.12 in (384 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | Stainless Steel M4 X 25 Pan Head Machine Screw |
| Product Weight | .54 lbs per piece |
| Projection | 1.06 in (27 mm) |
| Type | Bar Oval |