Carrier 1205 Zinc Plated 325 Lb Load Bearing
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Depth | 1-1/8" |
| Diameter | 1" Wheel Diameter |
| Dynamic Load Rating | 325 Lbs Maximum Per Door |
| Finish | Zinc-Plated |
| Length | Bracket Length Is 3-1/2" Overall Length W/Wheels Is:4" |
| Material | Steel |
| Product Weight | .77 lbs per piece |
| Thickness | 1" |
| Type | Precision Ball Bearing Roller |
| Works With | 562-FG/562-STOP/ALU562-M |