Plug In LED Power Supply | 36 Watts 12V with DC5.5 UL | LED-WF-TR-3A Series
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Certification | UL |
| Dimmable | No |
| Height | 1.26" |
| Input/Output Cables | 72" Output Cable |
| Length | 3.41" |
| Maximum Amps | 3A |
| Product Weight | .55 lbs per piece |
| Total Wattage | 36 Watts |
| Type of Connection | DC5.5 |
| Voltage | 12V |
| Warranty | 2 Years |
| Width | 2.31" |
| Wire Gauge | 22AWG |