Sugatsune Ring Pull
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 2 | REACH 219 Compliant 12/9/21 |
| Depth | Depth of Item when closed: 0.39 in (10 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 2.25 in (57.2 mm) |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 4 mm or #8 self tapping screw |
| Notes | Designed for vertical use | Ring swings freely |
| Product Weight | .27 lbs per piece |
| Type | Contemporary |
| Width | 3.01 in (76.5 mm) |