10in W x 12in H | Polyurethane Vintage Faux Wood Beam | 15'6" Long
Hover over image to zoom in
| Finish | Finished |
|---|---|
| Height | 12" |
| Indoor Outdoor Use | Indoor and Outdoor Use |
| Length | 16 foot |
| Material | High Density Polyurethane |
| Notes | Product is Field Trimable; Product is Waterproof |
| Product Weight | 69 lbs per piece |
| Rot Resistant | Yes |
| Termite Resistant | Yes |
| Top Inside Width | 7-5/8" |
| Type | Beam Ends: Open on both ends |
| Width | Width: 10", Bottom Inside Width: 7-5/8" |