Sugatsune Stainless Steel Hook | XL-SF115/M Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 3.15 in (80 mm) |
| Dynamic Load Rating | 83.78 lbs (38 kg) |
| Finish | Mirror |
| Height | 4.53 in (115 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 5 X 30 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Product Weight | .62 lbs per piece |
| Width | 0.98 in (25 mm) |