Sugatsune Stainless Steel Hook | XL-SB210/M Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 4.13 in (105 mm) |
| Dynamic Load Rating | 44.09 lbs (20 kg) for upper | 83.78 lbs (38 kg) for lower |
| Finish | Mirror |
| Height | 8.27 in (210 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 5 X 30 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Product Weight | 1.11 lbs per piece |
| Type | Multi-Prong Hook |
| Width | 0.98 in (25 mm) |