Sugatsune Stainless Steel Hook | TA-3S Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 2 |
| Depth | 0.87 in (22 mm) |
| Dynamic Load Rating | 35.27 lbs (16 kg) |
| Finish | Mirror |
| Height | 1.14 in (29 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 3.1 X 16 Stainless Steel Screw |
| Product Weight | .02 lbs per piece |
| Width | 0.35 in (9 mm) |