Sugatsune Stainless Steel Mirror Finish Hook With Pin for Drywall Moounting | PF-22 Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Dynamic Load Rating | 4.41 lbs (2 kg) |
| Finish | Mirror |
| Height | 1.18 in (30 mm) |
| Length | 0.87 in (22 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 1.5 X 28 mm Stainless Steel Stainless steel pin |
| Notes | For Drywall |
| Product Weight | .03 lbs per piece |
| Width | 0.35 in (9 mm) |