Sugatsune 7-3/32" High Stainless Steel Mirror Finish Large Undermount Utility Hook
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 2 |
| Depth | 3.27 in (83 mm) |
| Dynamic Load Rating | 22.05 lbs (10 kg) |
| Finish | Mirror |
| Height | 7.09 in (180 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 4.5 x 25 Stainless Steel Screw |
| Product Weight | .4 lbs per piece |
| Type | Undermount Hook |
| Width | 0.63 in (16 mm) |