Sugatsune 63/64" High Stainless Steel Mirror Finish Hook
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 | REACH224 10282022 |
| Depth | 0.98 in (25 mm) |
| Dynamic Load Rating | 44.09 lbs (20 kg) |
| Finish | Mirror |
| Height | 0.98 in (25 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 2.7 x 16 Stainless Steel Self tapping screw |
| Product Weight | .05 lbs per piece |
| Width | 1.1 in (28 mm) |