11/16in Dia x 0.26in Thick | Beige | Cap It Off Colorful Wall Standoff
Hover over image to zoom in
| Diameter | Barrel Diameter: 11/16" |
|---|---|
| Finish | Beige |
| Hole Info | Drill Hole For Cap: 5/32" |
| Includes | 4 Caps, 4 Bases, 4 #6 x 1" Screws and 4 Anchors |
| Indoor Outdoor Use | For Indoor and Outdoor Use |
| Material | Polypropylene; Lightweight, will withstand repeated use and offers superior resistance to chemicals. For light and medium duty applications. |
| Product Weight | .5 lbs per set |
| Thickness | Cap Thickness: 0.26" |
| Threading | Cap Thread Size: #6 |
| Type | Light Weight |