Sugatsune Latch Hasp | HP-AK65 Series
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 0.65 in (16.6 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 0.91 in (23 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 2.7x16 Stainless Steel Screw - Flathead |
| Notes | Installation Type: Screw on - Flathead |
| Product Weight | .08 lbs per piece |
| Width | 2.6 in (66 mm) |