Sugatsune Stainless Steel Hasp-75
Hover over image to zoom in
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | NSF Compliant | RoHS 3 |
| Depth | 1.08 in (27.4 mm) |
| Finish | Polished |
| Height | 1.06 in (27 mm) |
| Includes | Includes Strike Plate |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 2.1 x 16 mm Stainless Steel Self tapping screw |
| Notes | Installation Type: Screw on - Flathead |
| Product Weight | .11 lbs per piece |
| Type | Locking Eye |
| Width | 2.95 in (75 mm) |