Sugatsune Hanger Plate | AP-20 Series
| Brand | Sugatsune |
|---|---|
| Certification | RoHS 3 |
| Depth | 0.3 in (7.5 mm) |
| Dynamic Load Rating | 22.05 lbs (10 kg) |
| Finish | Polished |
| Height | 1.2 in (30.4 mm) |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mounting Hardware | 2.7 X 13 Stainless Steel Self tapping screw |
| Notes | Offset Shape |
| Product Weight | .01 lbs per piece |
| Width | 0.79 in (20 mm) |