12.87" Wide x 94.5" Long | Black Diamond | Acoustic Wall Panel
Hover over image to zoom in
| Color | Black |
|---|---|
| Depth | 7/8" |
| Finish | Black Diamond Finish. Extreme Matte Lacquer Finished Veneer. |
| Includes | Each Box Contains 2 Panels Measuring 94.5”L x 12.6”W x.82”D Each |
| Installation Type | Installs With Black Flat Head Screws And/Or Construction Adhesive |
| Length | 94.5" |
| Material | Wood Veneer |
| Notes | 3/8” Black Acoustic Felt Backing, Painted Wood Lamella Slats |
| Product Weight | 30 Lbs |
| Type | Acoustic Wall Panels |
| Width | 12.6" |