10" Wide x 15-3/4" High Unfinished Polymer Resin Bases and Leg
Hover over image to zoom in
| Depth | Bottom Depth: 4" |
|---|---|
| Finish | Unfinished |
| Height | 15-3/4" |
| Indoor Outdoor Use | Indoor and Outdoor Use. When using outdoors, must be finished properly. |
| Material | Polymer Resin |
| Product Weight | 14 lbs per piece |
| Rot Resistant | Yes |
| Termite Resistant | Yes |
| Top Depth | 3" |
| Top Width | 7-1/2" |
| Width | Bottom Width: 10" |