28in H x 2-3/8in Dia | Gloss Black Steel | Adjustable Table Leg
Hover over image to zoom in
| Brand | Outwater |
|---|---|
| Color | Matte Black |
| Diameter | 2-3/8" Diameter |
| Finish | High Gloss Black Finish |
| Height | Height: 28"; Height Adjustment: + 1-1/4"; Mounting Height: 28" |
| Material | Steel |
| Mounting Hardware | Mounting Plate, Use 20 - #10 Panhead wood screws per set (not included) of 4.; Mounting Plate Hole Spacing: 2-5/16" center to center; Mounting Plate Hole Diameter: 5 Countersunk Holes = 3/16" Diameter |
| Product Weight | 17 lbs per piece |
| Top Plate | 7-1/2" x 5-5/8" |
| Type | Black leveler |